Ker srce krvavi…
…bomo ostali…
…bomo vztrajali…
…bomo verjeli…
…bomo se vozili daleč in dlje…
…bomo navijali…
…bomo srčno upali…
…bomo pisali…
…bomo jezni…
…bomo razočarani…
…bomo hoteli spremembe…
…bomo borili se kot levi…
…bomo trmasti…
…bomo skupaj eno.
In ker smo s srcem tu…
…se ne bomo pustili odgnati…
…bomo klub zmeraj imeli za svojega…
…ne bomo brali člankov brez vsebine…
…bomo iskali ljubezen in ne sovraštva…
…bomo kričali, a tudi govorili s tišino…
…bomo tu.
Vsi samo govorijo. Vsi samo pišejo. Vsi vse vedo.
Še najbolj tisti, ki sploh ne gledajo nogometa.
Še najbolj tisti, ki domžalskega športnega parka od blizu niso videli, pa smo leta hodili tja na dvojno dozo nogometa.
Še najbolj tisti, ki bodo govorili, da o fuzbalu pojma nimam in da sem samo za štedilnik.
Še najbolj tisti, ki so jim besede rasizem in ksenofobija tujki, ki jih ne razumejo.
Še najbolj tisti, ki vedo vse o tekmi, pa je niso mogli gledat, ker nimajo Telemacha.
Zato dragi prijatelji!
Dvignimo glave, stopimo skupaj. Ne dovolimo si vzeti. Upanja. Poguma. Zagnanosti in predanosti!
Bodimo tista kri, tista vijol’čna kri, ki srce tega mesta drži gor.
Pokažimo svetu česa smo sposobni. Kaj vse zmoremo in kaj je naša veličina.
Ker če smo res družina, kar smo… roke gor. Zapojmo. In bodimo to po čem smo znani.
Da smo tu, ko so vsi že davno odšli.
Mi smo tisti, ki ostajamo ne glede na vse. In mi bomo tisti, ki bomo pokazali zakaj se vse spreminja. Mi pa bdimo in dvigujemo.
Ko ti režejo krila, ne pozabi: nekje je nekdo, ki ti bo pomagal leteti.
Hvala vsem, ki vas bom lahko objela v soboto na derbiju.
In hvala vsem, ki boste bolečino in jezo spremenili v najboljšo zgodbo.
Mi se ne bomo prešteli. Šteli smo spomine.
In šteli bomo nove spomine.
Pa ti, te kaj od gneva prst na rokah boli?
In veš kaj… ko bo vse šlo gor… ne pozabit kdo je bil tu, ko je bilo vse doli.
Dobro bomo. Prej ni konec.
Vsem, ki se z menoj ne boste predali… vidimo se. Zagotovo.
Stari sezoni kmalu pomahamo v slovo.
Pol pa gasa v nove zmage.
Zmeraj. Ker je prav tako.
Vrži poleno. Višja bom.
MalaMo. :*






















Foto: Dejan Laketić